Edukacinė programa „Senobės baltų gyvensena“

IMG 5122Birželio 8 dieną šeštų ir septintų klasių mokiniams edukacinė programa „Senobės baltų gyvensena“ vyko muziejuje „Vikingų kaimas“, kuris įsikūręs Širvintų rajone, Družų kaime. Šio kaimo šeimininkai Mindaugas ir Judita supažindino mokinius su senovės maistu, išmokė kepti blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai, papasakojo apie baltų karybą, parodė, kaip žaisti viduramžių žaidimus.

Paskui keliavome į Kernavę. Čia aplankėme unikalią viename iš penkių piliakalnių įrengtą muziejinę ekspoziciją po atviru dangumi, t.y. pagal archeologinių tyrimų medžiagą atkurtas XIII-XIV a. viduramžių Kernavės miesto fragmentas.
Ekskursija mokiniams buvo smagi ir įdomi, nes jie protėvių istoriją mokėsi per patyrimą.