Vaikų vasaros stovykla "Senelių vaikystės taku 2021". Dienoraštis V diena

Bendruomens centreBirželio 21 dieną vaikai lankėsi Lapių seniūno Rimanto Stankaus kabinete. Seniūnas stovyklautojams minėjo skaičius: 4000 gyventojų, 17 kaimų, 38 sodų bendrijos ir kt. Pasakojo apie sąvartyną, ten susikaupusias nešvarias dujas, kodėl jos vamzdžiais keliauja į Domeikavos katilinę. Mokiniams paaiškino, ką darytų, jeigu Lapių pagrindinėje mokykloje netilptų visi norintys mokytis. Rimantas Stankus kalbėjo apie besikuriantį Audėjų kaimą, kuriame numatoma nauja mokykla, darželis, prekybos centras ir kt. Seniūnas mielai atsakė į vaikams rūpimus klausimus.

Stovyklautojai buvo laukiami ir Lapių miestelio bendruomenės centro studijoje, kur juos sutiko vadovė Milda. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kam reikalingi tokie centrai, ką reiškia bendruomeniškumas, pilietiškumas. Vadovė Milda pakvietė vaikus lankytis centre ir sužinoti rankdarbių ir maisto ruošos paslapčių. Ji pasiūlė mokiniams dar vieną vaikų vasaros stovyklą, kuri prasidės nuo liepos 5 d.
Vaikus labiausiai nustebino išvyka į statybos inžinieriaus Algimanto Šeškausko sodybą, kurio didžiausias gyvenimo pomėgis- medžioklė. Čia mokiniai pabuvojo tikrų tikriausiame medžioklės trofėjų muziejuje. (A. Šeškausko asmeninė medžioklės trofėjų kolekcija – viena geriausių pasaulyje). Stovyklautojai matė žvėrių kailius ir iškamšas, išgirdo vietų, kuriose buvo medžiojama, pavadinimus: Namibija, Afrika, Sibiras, Kamčiatka, Magadanas, Karelija ir kt. Muziejuje vaikai išgyveno prieštaringus jausmus, bet A. Šeškauskas paaiškino, kad medžiojo ne visus gyvūnus ir laikėsi medžioklės taisyklių. Sumedžiota ir trisdešimt trys meškos, ir didžiausias šiaurės elnias, ir tolimųjų rytų briedis, ir geopardų, ir liūtų ir kitų žvėrių. Atsisveikinant šeimininkas padovanojo savo knygą „Timeless hunters journal“.
Stovyklos uždarymo proga vaikai buvo apdovanoti knygomis, kuriomis galės susitikę keistis. Dovana-knyga ilgai primins stovykloje patirtą atradimo malonumą, sėkmės jausmą, draugišką bendravimą, žinias apie amatus, prasmingai leistą laiką žaidžiant, iškylaujant.

Mediokls muziejuje

Pas senin