Vaikų vasaros stovyklos "Senelių vaikystės taku 2021" dienoraštis. II diena

Berniukai supasiBirželio 16 dieną stovyklautojai svečiavosi mokinės Augustės močiutės Ninos Laurinavičienės namuose. Šeimininkė kvietė į virtuvę, kur vaikai stebėjo, kaip separuojamas pienas, atskiriamas liesas pienas nuo grietinėlės. Vėliau mokiniai matė, kaip greitai pagaminama varškė, kuri vaikams labai kvepėjo ir buvo skani. Nina pasakojo, iš ko ir kaip mušamas sviestas, minėjo seną sviesto mušimo įrenginį kalatauką. Edukacinėje programoje Augustės močiutei padėjo mergaitės dėdė Raimundas Laurinavičius ir mama Ieva Laurinavičienė.

Raimundas stovyklautojus palydėjo į vidinį kiemelį ir kvietė apžiūrėti naminius paukščius, juos palesinti. Ieva paskirstė vaikus komandomis ir surengė viktoriną apie senuosius amatus, pateikė įdomių mįslių ir suktų klausimų. Logopedė Viktorija Simokaitienė ir mokytoja Jūratė Silenkovienė teikė užuominas, priminė gyvulių ir paukščių spalvų pavadinimus. Vėliau mokiniai smagiai suposi sūpynėmis, buvo vaišinami arbūzu, keksiukais, naminėmis spurgomis iš močiutės gamintos varškės ir kaimiškų kiaušinių.

Tą pačią dieną stovyklautojai apžiūrėjo Česlovo Blaževičiaus dirbtuvę, išgirdo apie batsiuvio amatą. Vaikai suprato, kam reikalinga avalynės ir galanterijos taisykla Lapių miestelio gyventojams.
Mokytoja Ramunė Pašiūnienė stovyklautojams parodė, su kokiomis lėlėmis žaidė seneliai, ir pamokė, kaip greitai pasidaryti medžiagines arba siūlines lėles. Buvo minimas siuvėjo arba kriaučiaus amatas.
Šią dieną, skirtą amatams ir darbams ūkyje, mokiniai ne tik prisiminė lietuvių kultūrines tradicijas, sužinojo įdomybių, išgirdo negirdėtų žodžių, bet ir patys kūrė ir gamino.

Avalyns taisykla

Avalyns taisykla1

Batsiuvys

lls